O projektu: Pavillon Fuller
Místo uvedení: Zámek TrojaTermín realizace: 16. – 18. září 2018Premiéra: 18. září 2018Repríza: 23. září 2018
Projekt je příležitostí, ve které se tanec dostává do interakce s prostorem a architekturou, která ho obklopuje. Jejich vztah je zkoumám skrze jednoduchou instalaci sestávající z dřeva a lehkého lanového systému. Participativní a kolektivní instalace prostřednictvím uchopení vztahu mezi tělem a materiálem upevňuje a podporuje dynamiku ve skupině. Pavillon v zahradách zůstává a stává se součástí expozice, zve k setkání, k dialogu a stává se součástí veřejného prostoru. Pavillon Fuller odkazuje na dílo Richarda Buckminstera Fullera, architekta a otce zakladatele tensegrité (princip aplikovaný v konstrukční logice pavilónu).
Jordi Galí (ESP)
Tanečník, choreograf, pedagog. Vystudoval současný tanec na Institut del Teatre de Barcelone. Jako tanečník spolupracoval s Emiliem Gutiérrezem, Wim Vandekeybusem či Anne Teresa De Keersmaeker. Roku 1998 získal ocenění pro nejlepšího tanečníka od Certamen Coreográfico of Madrid a roku 2005 cenu pro nejlepšího herce na toruňském festivalu Kontact International Theatre Festival. Od roku 2001 se Jordi Galí věnuje vlastním projektům, v posledních letech v rámci své společnosti Arrangement Provisoire. Jedním z jeho hlavních témat je dialog mezi lidským pohybem a hmotou, což se projevuje i v projektech, které již v České republice realizoval. V rámci festivalu KoresponDance 2016 byla například uvedena jeho inscenace Abscisse, která zkoumá napětí mezi protichůdnými silami, na jejichž základě se rodí architektura. Jordi Galí s pečlivostí a humorem vybudoval na scéně komplexní struktury za pomoci tří performerů, tří žebříků a nejrůznějších kousků lan i dřeva. Fascinace gesty a pohyby, které můžeme spatřit v manuální práci, provází Jordiho Galí snad odjakživa a jistě si ji přiveze s sebou i letos do zahrad Trojského zámku.
Průběh a podmínky spolupráce
V termínu od 16. do 18. září účast na zkouškách v dopoledních i odpoledních hodinách 18. září účast na generální zkoušce18. září performance23. září repríza
Přesné časy budou upřesněny, ale je třeba počítat s nutnou účastí ve všech uvedených termínech v pracovní době. Zkoušky budou trvat 5-6 hodin s přestávkami.
Projekt je realizován ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy.
Ministerstvo kultury ČR a Magistrát hlavního města Prahy.